NavMenu

Most na Šćepan Polju čeka potpis i Službeni list

Izvor: RTCG Petak, 24.11.2023. 09:16
Komentari
Podeli
(Foto: Google Earth/Printscreen)
Uprkos tome što je Skupština 20. marta 2023. godine usvojila Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Vlade Crne Gore i Vijeća ministara Bone i Hercegovine o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Tare kod Šćepan Polja, taj akt još nije potpisan od predsjednika države niti je objavljen u Službenom listu. To se vidi iz informacije o zatečenom stanju u Ministarstvu saobraćaja i pomorstva koju je danas objavila Vlada.

Mada je Sporazum između dvije države potpisan u julu 2021. godine, političko-administrativne barijere ispriječile su se i projekat na koji se odavno čeka još nije realizovan.

- Sporazum između Vlade Crne Gore i Vijeća ministara Bosne i Hercegovine o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Tare na spoju magistralnog puta M-3 na lokaciji Šćepan Polje i magistralnog puta M-18 na lokaciji Hum i priključnih graničnih dionica, potpisan je u Kranju (Slovenija) 5. jula 2021. godine - navodi se u informaciji koju je objavila Vlada.

On je, kako se navodi, utvrđen 10. novembra 2022. godine od Vlade Crne Gore.

Zatim je Sporazum 23. novembra 2022. godine dostavljen Skupštini i isti je 20. marta 2023. godine usvojen na sjednici Skupštine Crne Gore, međutim, nikada nije potpisan od strane predsjednika države i nije objavljen u Službenom listu Crne Gore.

Granični prelaz Šćepan polje, koji se nalazi između BiH i Crne Gore, već godinama je na lošem glasu.

Tokom ovog ljeta turisti iz Srbije zabilježili su fotografije odvaljenih dasaka na mostu i raskopanog puta.

Na društvenim mrežama se pojavila i fotografija koja prikazuje stanje na toj granici - zarđali most na kom su se odvalile daske.
Komentari
Vaš komentar

Top priče

27.04.2024.  |  Energija, Industrija

U Bijelom Polju planirana izgradnja VE Korita - Na 162 ha biće 11 vjetrogeneratora ukupne instalisane snage 72,60 MW

U bjelopoljskom naselju Korita predviđena je izgradnja vjetroelektrane ukupne instalisane snage 72.60 MW. To se može vidjeti u predlogu urbanističko-tehničkih uslova za izradu tehničke dokumentacije koji su objavljeni na sajtu Vlade, a u cilju realizacije ove investicije. Zahtjev su podnijele podgoričke kompanije Vjetro park Korita, Sistem-MNE i PerMonte. Ukupa površina lokacije na kojoj je predviđena gradnja vjetoparka je cca 162 ha. -

Izdvajamo još...

Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.

Zaboravili ste šifru? Kliknite OVDJE

Za besplatno probno korišćenje, kliknite OVDJE

Pratite na našem portalu vijsti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izveštaje.
Registracija na eKapiji vam omogućava pristup potpunim informacijama i dnevnom biltenu
Naš dnevni ekonomski bilten će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana. Bilteni su personalizovani prema interesovanjima svakog korisnika zasebno, uz konsultacije sa našim ekspertima.