Navodi da se brend TETE uklapa u koncept održive mode time što nudi bezvremenske modele, kvalitet i mogućnost da oni potraju i postanu nasleđe.
- Model sakoa koji nudimo je jedan, dok pantalone nudimo u dvije varijante. Domaća, mala proizvodnja, prirodni materijali koji se mijenjaju u odnosu na sezonu - vjerujem da sve to čini početak jedne održive priče, koju ćemo graditi transparentno, i uz podršku svih vas - navodi.
Milica kaže da sve materijale nabavljaju u Srbiji, te na taj način koriste sve ono što im je dostupno.
- Održivost TETE odijela ogleda se u tome što su naši kompleti kreirani tako da traju generacijama. To su komadi koje će neko vama drag moći da naslijedi i nosi s istim zadovoljstvom - dodaje.
Porudžbine za TETE odijela za sada su moguće putem
sajta i
Instagram profila. Međutim, kako kažu Jelena i Milica, potrudiće se i da kompleti budu dostupni za porudžbinu na teritoriji cijelog Balkana i evropskih zemalja.
Početak pokretanja bredna TETE obilježila finansijska podrška Ministarstva kulture Crne Gore, koje je prepoznalo ideju kao takvu. Međutim, kako je krenula sama realizacija projekta, naišli su i prvi izazovi.
- Kao mali proizvođači, suočavamo se svakodnevno sa raznim problemima. Najviše nas koči nabavka materijala i repromaterijala, koja je nama, s obzirom na male količine koje su nam potrebne, često otežana, a nekad i onemogućena. Otvorenim pristupom, smatramo da vremenom možda i dođemo do nekog rješenja, ne samo za nas, već i za ostale male proizvođače - kaže Jelena.
Navodi i da su im se, na putu do realizacije ideje, pridružile razne žene, koje su, svaka na svoj način podržale brend. Tako su TETE odijela nedavno premijerno predstavljena pred najuspješnijim ženama regiona na konferenciji "Žene od uticaja: Vrijeme je za preokret".