Pojedina istraživanja pokazuju da krivaca za ovu ružnu pojavu ima u svakom dijelu starog kontinenta, ali novija studija Evropske komisije prste upire prije svega u - Britance.
Svake godine, prosječan stanovnik ove zemlje baci 150 kilograma hrane. Čak četvrtinu mesa i ribe, 40% voća i 50% krompira završi u kanti za smeće. Istraživanja pokazuju da Britanci to podjednako rade i kod kuće, ali i kada ručaju u restoranu ili odsjedaju u hotelu. To im je naprosto rutina.
Iako su Britanci trenutni rekorderi u neslavnom bacanju namirnica, ni mi nismo ništa racionalniji, pa stručnjaci objašnjavaju da je važno da svi promijenimo navike u kupovanju hrane, pa ćemo tako naučiti da budemo pametniji.
I ne zaboravite da je od toga uvijek bolje i humanije da hranu poklonimo nekome kome je potrebna, da je ostavimo ispred zgrade, nahranimo napuštene pse i mačke... Tako ćemo učiniti dobro djelo, umjesto što ćemo se osjećati prazno u trenutku kada ostatke obroka samo bacimo u kantu.
Trikovi u kupovini
Savjet je da u nabavku uvijek idemo sa spiskom potrebnih stvari, a ne da kupujemo stihijski, bez plana i reda. Većina nasjedne na marketinške trikove, pa uzmemo nešto što nam ne treba samo zato što je na akciji.
Pratite na našem portalu vijsti, tendere, grantove, pravnu regulativu i izveštaje.
Prijavite se na naš dnevni ekonomski bilten koji će stizati na vašu mejl adresu krajem svakog radnog dana.
Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima i neophodno je da se ulogujete.
Testiraj besplatno!
Potpuna informacija je dostupna samo komercijalnim korisnicima-pretplatnicima.