- U sopstvenom voznom parku imamo i hladnjače, a našim klijentima osim standardne ponude nudimo i usluge ekspres frigo prevoza manjim frigo vozilima sa jednim vozačem ili udvojenom posadom kako bi se tranzitno vrijeme svelo na minimum, onda kada su neophodni izuzetno kratki rokovi isporuke roba. Zarad podizanja nivoa kvaliteta i pouzdanosti pružene usluge transporta u kontrolisanim temperaturnim uslovima, svi naši merni instrumenti u komorama (sonde za merenje temperature) su kalibrisani i za njih posedujemo sertifikate nezavisne laboratorije - navodi Radoje Đoković za eKapiju i dodaje da sva vozila posjeduju CMR osiguranja.
Po njegovim riječima, poljoprivredni proizvodi se iz Srbije najviše transportuju na tržišta Holandije, Njemačke, Austrije, Skandinavije i Rusije, a proizvodi na vrhu liste su malina, borovnica, jabuka, šljiva, kajsija, paprika i krastavac.
- Kada je riječ o transportu svježeg voća i povrća, logističke firme nemaju prostora za grešku, jer bilo koje neplanirano zadržavanje vozila utiče na svježinu i vrijednost robe na tržištu – ističe naš sagovornik, dodajući da je zato veoma važno da se cio logistički tok od plantaže do krajnjeg korisnika detaljno isplanira i realizuje bez odstupanja od plana.
Đoković se osvrnuo i na izazove sa kojima se suočavaju sve logističke kuće, kao što su odlazak vozača u inostranstvo, dozvole i veliko gubljenje vremena na graničnim prelazima i carinskim terminalima.
Problem su, kaže, i rokovi plaćanja klijenata prema vozarima.
- Vrlo je često da se za usluge transporta valuta podrazumijeva kao obavezna i u praksi je često duža nego što je to valuta vozarevih dobavljača prema vozaru (gorivo, servisi, putarine, podvozari i sl.), pa je zato neophodno napraviti dobar balans poslovanja u finansijskom smislu – ističe Đoković.
On dodaje da se iz godine u godinu sve teže dolazi do kupaca na zapadnom tržištu, jer su liste zahtjeva koji se odnose na standarde za dobavljače sve duži, pa je neophodno u domaćoj privredi podizati svijest o potrebi usklađivanja poslovanja sa evropskim i svjetskim standardima.
Sagovornik našeg portala navodi da Pure Logistics privodi kraju implementaciju standarda ISO 9001:2015, a nakon toga u planu je pokretanje implementacije HACCP i IFS Logistics standarda, kao i da poslovanje u celosti usklade sa smjernicama GDP (Good Distribution Practice – Dobra distributivna praksa), što je jedan u nizu uslova saradnje sa renomiranim klijentima.